Ciemny

Jacek Bartosiak i Marek Budzisz o pogarszającej się sytuacji bezpieczeństwa dla Polski 

Subskrybuj
wyświetleń 172K
99% 62 000 173

Jacek Bartosiak i Marek Budzisz rozmawiają o szybko pogarszającej się sytuacji bezpieczeństwa dla państwa polskiego i polu manewru z tej sytuacji.

Więcej na:
bit.ly/Strategy_Future

Zapraszamy do śledzenia naszych profili:
Twitter
bit.ly/3438Br7
Instagram
bit.ly/33WnVWq
Facebook
bit.ly/2PjHc07

Opublikowany

 

7 cze 2021

Udostępnij:

Link:

Ściągnij wideo:

Ładuję.....

Dodaj do:

Moja lista odtwarzania
Do obejrzenia
Komentarze 0   
Grumpy Old Man
Grumpy Old Man 19 godzin temu
Panie doktorze, jak to możliwe, że tak inteligentny człowiek jak Pan, wybrał sobie na współpracownika, takiego idiotę? P.S. I łgarza... Rosjanie zapowiedzieli, że w razie potrzeby obrony ich interesów ekonomicznych będą korzystać z siły militarnej, ale wcale nie powiedzieli, że będą to robić częściej. Ordynarne KŁAMSTWO ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ Chciałbym wierzyć, że jest Pan wiarygodny, więc może lepiej byłoby bez manipulacji ❓
Dziki Bill
Dziki Bill 22 godzin temu
NA TO BAJDURZENE PROSZE .PRZECZYTAC "TIERGARTEN" WOJTKIEWICZA
Me in HD
Me in HD Dzień temu
Prezydent Duda: "Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu Polskiego państwa." Strach pomyśleć, co się dzieje w PZPN. : )
Mariusz Wiatr
Mariusz Wiatr Dzień temu
Taaaa Kukliński powiedział jak będzie wyglądać Polska jak będziemy opóźniać wojska rosyjskie
Kalina Masash
Kalina Masash 2 dni temu
A Może by było dobrze zrobić coś nieprzewidzianego to znaczy zaatakować jedno skrzydło Rosyjskie . Moim zdaniem mały zawsze ma lepsza sytuacje jak z zaskoczenia sfukuje duzego . Nawet odcięcie palca już daje jakaś pozycje mentalna bycia większym ..
Pafnucy Pl
Pafnucy Pl 2 dni temu
Nic nowego.....
jack zux
jack zux 3 dni temu
Polska powinna zrezygnować z zakupu F 35. Są zbyt drogie i zamiast tego można kupić F16 produkowane przez Turcję oraz poddać modernizacji w Turcji F16 posiadane przez Polskę. Tu chodzi o powiązanie z przemysłem zbrojeniowym Turcji i przezbrojenie F16 w systemy uzbrojenia, którymi moglibyśmy sami zarządzać i brać udział w produkcji.
jack zux
jack zux 3 dni temu
Słabnąca i upadająca Rosja podejmuje i będzie podejmowała niebezpieczne działania mające udowodnić, że nadal jest potęgą i każdy musi się z nią liczyć. Agresja na Ukrainę jest tego dowodem. Zaj ęcie Krymu to gruby i bardzo kosztowny błąd Rosji. Przecież mieli tam swoją bazę i militarnie nie zyskali nic, a jednocześnie musieli wydać grube miliardy dolarów na jakie takie połączenie Krymu z Rosją. Utrzymanie Krymu wymaga stałej kroplówki, dostarczania wody i całego zaopatrzenia. Wszystkie linie lotnicze muszą omijaćprzestrzeń powietrzną Ukrainy, co zmniejsza ich konkurencyjność. To absurd.
jack zux
jack zux 3 dni temu
Dominacja Ameryki się skończyła. Obecnie kowboje podejmują działania zmierzające do zachowania własnego bezpieczeństwa. Pozycję dominującą uzyskują Chińczycy, którzy wkrótce będą światowym hegemonem. Już obecnie są hegemonem w Afryce i na Dalekim Wschodzie. Kolejnym krajem zdominowanym przez Chiny będzie Rosja w części za Uralem oraz Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan. Syberia obecnie jest bezludna, bo jej mieszkańcy porzucili wsie i miasta, a infrastruktura popadła w ruinę, bo nie ma ludzi, którzy mogliby ją utrzymać w sprawności.
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
50:40tu jest clu tematu nam nie pozwala się być silnym ponieważ elity mają gen przeżycia który nazywa się "kapituluj i przeżyj "
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
46:40 tak się stało bo Turcja nie trafiła do UE, jakby Polska była poza UE tez by miała tłustą armię!
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
38:40 dokładnie budzik ,ukr.to kluczowy element reaktywacji planu ZSRR 2.0
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
Takie debaty wolę od Euro!
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
Bartosiak i spółka czemu NS2 to jakaś porażka Polski, NS budują już od shredera i sobie poradziliśmy. To narracja USA robi z tego nasza a nie ich przegraną ktora jest w rzeczywistości ich porażką!
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
28:06 "USA jest slabsza" czy ja coś przespałem czy amer. przegrali jakąś wojnę i spalono im połowę statków, czołgów i samolotów!
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
24:00 przecież Polska tez się nie rzuci do obrony niesfornych i często pyskatych Bałtów!
Gravelpit
Gravelpit 3 dni temu
Przepraszam ja czegoś nie rozumiem! W donbasie ruskie kołtunią się już 7Rok! A panowie twierdzą że już po 2tygodniu będą naloty na poznań i szczecin, Przepraszam czy może mnie ktoś uszczypnąć...Aaau (seksmisja)
LakiLucke
LakiLucke 3 dni temu
nasi jak zwykle spieprza wszystko dostrzetnie - to jest chyba oczywiste
Dh Jfduj
Dh Jfduj 3 dni temu
Bla bla sra sra ...uciekaj.Ratuj braci.
Dh Jfduj
Dh Jfduj 3 dni temu
1 gdzie spadla rakieta w Telawiwie
K W
K W 3 dni temu
Ja bym ten problem rozwiązał w jeden weekend bo UE i Nato wtedy mają wolne. Nasze czołgi na Bógu, Moskali na bramie smoleńskiej kto dokąd dojedzie tam granica. My oferujemy mieszkańcą tamtych ziem spokój i względną stabilość a Moskale miłość w uścisku niedźwiedzia. Następne 20 lat to spokój i szykowanie się do następnego konfliktu :)
Aleksandra Kędzierska
Czy ktoś kiedyś naprawdę uwierzył, że ktoś będzie walczyć w obronie Polski? Historia pokazuje i daje twardą, smutną lekcję i oby elity polityczne te lekcje odrobiły i wyciągnęły wnioski przed sprawdzianem...
Maria Danuta Jankowska
Nie ma Stratega Narodowego ale jest strategia Covidowa.
Manuela Z
Manuela Z 5 dni temu
👍
Tomasz
Tomasz 5 dni temu
Skoro prezes czyta Jacka to czemu nie powoła go na ministra spraw zagranicznych ? Budzisz na wiceministra i do pracy ! Czy Rau jest lepszy ? Nie sądzę. Tylko umie publicznie się żalić !
marek s
marek s 5 dni temu
Panowie, po co te dyskusje, lepiej klepcie zdrowaski z Kaczorem i Rydzykiem, moze to pomoze.
Wojciech Reszka
Wojciech Reszka 6 dni temu
Dlaczego brak komentarza o Chinach ?
Danuta L.
Danuta L. 6 dni temu
Perfekcyjna analiza .!!
Jan Dec
Jan Dec 6 dni temu
Z jednym niesprawnym okrętem podwodnym Wstyd Polski Rządzie
Stefan Leczycki
Stefan Leczycki 7 dni temu
Co za obrzydliwa rozmowa dwóch palantów!!! Czy wy pamietacie o tym, że Polska jest członkiem NATO?
Stefan Leczycki
Stefan Leczycki 4 dni temu
@Jan Nowak Panie Nowak, jeszcze raz powtarzam. Co za debilska dysputa. Pan Bartosia jes chyba kretynem, bezsensownym. Mowie to przez pryzmat zalozen obronnych paktu z lat 70 lub 80, ktore zakladaly, ze sowieci dotra w 7 dni do Pirenejow. I tam wszyscy o tym wiedzieli. Bartosiak, mowiac, "ewnetualnie NATO przyjdzie z pimoca" zachowuje sie jak debil. Obrzydliwosc. Tacy sami kretyni byli w latach sanacji...
Jan Nowak
Jan Nowak 4 dni temu
Wysłuchaj proszę jeszcze raz jeśli nie rozumiesz
Pola Kowalska
Pola Kowalska 7 dni temu
O dobra "ukraine "by ukraina mogla zaistniec my mamy byc poligonem wschodu i zachodu .Naprawde uwazacie ze PUTINA powstrzyma ukraina??? GDYBY chcial zaoral by w 1 dzien i zadna Turcja i ickowe NIERZADY OKUPANTOW w POLSCE nie powstrzyma ROSJI bez wzgledu czy Putin czy ktos inny.ALE to pozwala mu na zywa bariere .Nie przypadkiem ukraina jest tak wielka z naszymi rdzennymi miastami .Zabral to co bylo mu najbardziej potrzebne KRYM by nadzorowac na MORZU CZARNYM i miec na oku caly kalkaz czy byly jakis powazniejsze rozmowy cos znaczace ??? tak usa bo postawilo noge blizej granic wroga jakim jest ROSJA jak ROSJA zyskuje na wojnie na UKRAINIE.Nie ma nic lepszego dla zolnierza jak poligon po to jest ta wojna ukrainska pozwalaja na "ciagniecie gumy"ktora jak sie skonczy bedzie kolej na BALTYCKIE KRAJE i POLSKE WLACZNIE. DROGA na zachod prowadzi zawsze przez POLSKE.I unia hitlerowsko- zydowska co nakazala rozbrojenie POLSKI nie jest przypadkiem tusk hitlerowiec z tradycjami rodzinnymi i uczniem fenomenem miski ryzu .Z kraju przemyslowego wegla hut metalurgi stoczni fabryk zrobiono PUSTYNIE nie jest przypadkiem lecz strategja HANDEL naszym krajem naszymi zlozami o ktorych zaden parch z nierzadow nigdy nie mowil od uranu po rope naftowam i gaz ziemny mamy i bardzo zadkich metali w KRAJU.Mimo ze nie mam zielonego pojecia o strategi wojskowej.Zaoranie wschodu zajmnie ruskim 2 dni i moga go pocalowac w****** 1 tydzien 3 dni na przejecie wszystkich urzedow 3 dni na kraje baltyckie i po zabiegu droga do Lizbony stoi otworem..WRZE jak w kotle zachodnia EUROPA i PLANDEMIA za PLANDEMJA wymyslona ale dziala, islam szaleje a rdzeni jak w letargu nie moga sie obudzic.Dzielni niemcy zmienja zdanie i beda witac PUTINA choragiewkami wraz z makrela dziwna kobieta co nie ma przeszlosci ani przyszlosci moze z Francja co jest wrakiem kraju i potegi jaka BYLI bedzie opor.Angoli nie dotyczy bo to wyspa masonow i syjonistow. TYLKO CHINY sa tym bezpieczenstwem w niebezpieczenstwie moga zrobic wojenke na ROSJE ale to jeszcze za wczas ten jeden pazel brakuje chinczyka a nie sa idiotami by skonczyli zanim zaczna.MNIE osobiscie jest wszystko jedno ktory MORDERCA bedzie w KRAJU usa usrael czy znow porzadny RUSKI co nas bedzie "WYZWALAL" jak 1944r i szarancza judkowa co zmieni ideologje z minuty na minute
Siempre me Quedará
WEDŁUG NAZARA KIELCE I ŚWIĘTOKRZYSKIE MAJĄ BYĆ BEZPIECZNE! TAM SIĘ UDAJCIE W CZASACH ZŁYCH!!
Pola Kowalska
Pola Kowalska 7 dni temu
NATO a kto utrzymuje ta MORDERCZA BANDE z glejtem do MORDU CYWILI .Nasi "ukochani" felerowie czerwone tabliczka i soros .KTO placi na utrzymanie tej dziczyzny PANSTWO ktore jest bankrutem ???Sciepka na utrzymanie z krajow EUROPY a jak dojdzie co do czego to zrobja PAKT wschod zachod stana na boku i poswieca wschodnia EUROPE jako pierwsza darowizne .???TAK jak nas poswiecona na 50 lat OKUPACJI i mamy "porzadnych" tych samych przebierancow z NIERZADU 80 letniego 31 letniej OKUPACJI judkowej.Nie zapominajmy ze mamy NOWEGO gracza CHINY ktorego stworzylo usa HYBRYDE do WOJNY SWIATOWEJ.I ZNOW mamy przypadek ze jest to kraj KOMUNISTYCZNY by odwrocic oczy od usa i usraela niemiec francuzow ktorzy juz odpadli mimo ze maja atomowe pociski.I maja wlasne problemy celowo zrobione NIERZADY judkowe makaron zboczeniec islam napakowany po brzegi we Francji .NARODOW nie da sie PODMIENIC zawsze wylazi ta obcosc i wrogosc do kraju w ktorym mieszkaja nie na darmo byli przeganiani z kraju do kraju.NAS ZGUBILA TOLERANCJA i OKUPACJA za OKUPACJA NIE 2 SWIATOWA z tym poradzili bysmy sobie tylko PODMIANY NARODU co kilka lat po kilka miljonow nowych obywateli przez te przeszlo 80 lat i przebierancy za POLAKOW wedlug mnie mamy juz 4 potop obcych
Pola Kowalska
Pola Kowalska 7 dni temu
Panie Budzisz kto bedzie walczyl o POLSKE ??? hiszpan Portugalczyk niemiec anglik francuzBEZ zartow beda siedziec na d**** a my bedziemy miec POLIGON WOJSKOWY a kazdy zolnierz na POLSKIEJ ziemi nie POLAK bedzie wrogiem narodu nie NIERZADU judkowego tylko NARODU oni prysna razem z peniedzmi tak jak to zawsze bywalo .WIEC KTO MA BRONIC KRAJU ??? chlopys co nigdy giwery nie mial w reku ??? Sam sie zabije i 10 innych.Jakie POLSKIE WOJSKO ??? o czym panowie mowja ??? ze sztabami naszych WROGOW wschodu zachodu i parszywj UNII HITLEROWSKIEJ MOSADU i AMERYKANCOW .ZROBJA WOJNE KONWENCYJNA i spi****a do swych krajow usa bazy zwina sie i jckowe wojsko judkow ktorych zywimy i UTRZYMUJEMY zamisat wlasnego .NAM sa potrzebne KADRY a nie przebierancy z PODMIAN NARODU.PO 1944r POLSKIE KADRY NIGDY SIE NIE ODRODZILY WOJSKOWOSCI jak POLSKA INTELIGENCJA.POLAKOW a nie przebierancow z rodzinami w usraelu
Pola Kowalska
Pola Kowalska 7 dni temu
Nie znam tego pana J.Bartosiewicza ale zadal pytania na ktore NIERZAD OKUPANTOW nigdy nie odpowie a nasi ALIJANCI beda "spe****c " szybciej jak wjechali.Pod wzgledem wielkosci czyli zaludnienia sa przewaga i technika wojenna bo caly ten swiatek opiera sie na twardej technologi .II JALTA odbyla sie w GENEWIE .Nie zapominajmy ze DZIEKI II WOJNIE SWIATOWEJ mamy "dzielnych amerykanow " alijantow co pomogli sie wyzwolic EUROPIE jak front sie zaczol cofac odczekali troche BY DOSTAC KAWAL TORTU najlepiej calosc ale musieli sie podzielic z angolami i rosja co wywiezli technologie od hitlera jak nasi bracia rosjanie .TEN Bum byl po okradaniu kazdego kraju z wynalazkow.Niestety ale pan Bartosiak tu ma racje kto bedzie odpowiadal ??? judki sp**** do usraela przynajmni ci przy korycie a my sie zostaniemy i co dalej ??? POWTORKA z lat 1944r do Lat 1963.Lata krwi i MORDU pelnych wiezen i" narod wybrany" do karania nas POLAKOW.USA dozy do wojny bo jest zarznieta chce cudu sprzed 80 lat by uratowac wlasna D***.I NAPEWNO nie beda ginac za POLSKE
Janusz Porzeczka
Janusz Porzeczka 7 dni temu
Ta sama audycja już 15 raz i tak w kółko kiedy modernizacja i samorealizavja i nowe technologie i nowa generacjawojska w pełni gotowa do akcji szybkiego reagowania na starych helikopterach gdzie te zakupy marynarki i rakiet dkugieo i krótkiego zasięgu oraz permanentna gotowość bojowa reszta to bicie piany łatwiej daczyc się do hinczykowo I polecieć na Marsa szybciej niż usa
Wojtek Kubiak - official
Mężów Stanu - brak. Silnej armii - brak. Lokalnych sojuszników - brak. Parafrazując Gustawa Holoubka, chciałoby się powiedzieć: Nie wiem jak wy panowie, ale ja spie....lam.
Sdenek Smetana
Sdenek Smetana 7 dni temu
co raz bliżej powstania wielkiej federacji słowian.ai
Arkadiusz Szyn
Arkadiusz Szyn 8 dni temu
Jacek Bartosiak potrafi przewidywać 2015 r . www.bitchute.com/video/gVxv1dP9bHRv/
Michał Szeremeta
Jak zawsze świetny materiał. Będzie coś o G7 na kanale?
J. B.
J. B. 8 dni temu
Mam tylko jeden komentarz. Ważna jest ta audycja ale czy to coś zmieni? Wątpę, nie załatwia niczego, bo błędy osłabiły stan polskiej armii. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wojny i to wojny na terenie Polski. Nie!!! dla wciągięcia Polaki do wojny, zniszczenia terenu Polski w celu zatrzymania np. ofensywy dla wydumanych bajek, i korzyści innych, bo to my, zwykli obywatele poniesiemy jej konsekwencje. I taka powinna być polityka każdego Rządu. Ale sama audycja jest b. potrzebna aby zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Pozdrawiam
Barbara Sawicki
Barbara Sawicki 8 dni temu
co by bylo gdyby bylo ...takie rozwazania sa ciekawe ,ale jesli Rosja zaatakuje to bedzie zupelnie inaczej i w innym miejscu ...zaskoczenie jest najlepsza strategia
Rataxas88
Rataxas88 8 dni temu
Polacy to idioci sorry ale historia sama przez sie mowi o tym.
ŚMIECHMAN
ŚMIECHMAN 8 dni temu
Polska elita bananowa kojarze polska elita strategiczna nie bardzo .
Łachu Chrobry
Łachu Chrobry 8 dni temu
Us army jest potezne...i dugo bedzie...
Kristoff Bjørn Simon
W dniu dzisiejszym Amerykanie zasiedli do stołu negocjacyjnego z Rosjanami - to jasne, że potrzebują ich w konflikcie z Chinami. Potrzebują też wsparcia Niemiec - ekonomicznego i produkcyjnego, a Niemcy są uzależnieni energetycznie od Rosji. Czy dostrzega ktoś tu jakieś szanse dla Polski?
I am
I am 8 dni temu
Szansa by była w otrzezwieniu i totalnej mobilizacji sensownych elit które rozumiały że nadchodzą ciężkie czasy i muszą reformować kraj i budować silne dobrze zreformowane państwo i armie żeby sprostało wyzwaniom przyszłości . Problem w tym że my takich Bartosiaków potrzebujemy w wielu dziedzinach . Nawet w piłce nożne :0
Time Traveller
Time Traveller 8 dni temu
Oczywiście, pojawia się dobra szansa zrzucenia kajdan amerykańskiej niewoli (bo nie jesteśmy dla USA żadnym junior partnerem czy wasalem, nie otrzymujemy nic wzamian za płacony przez nas haracz, a chcą sukinsyny coraz więcej, 350 mld USD nie w kaszę dmuchał) oraz ubezwłasnowolnienia Rosji i jej posunięć, już na dobre, a przynajmniej na następnych 100 lat. Plus kompletnie inne relacje z Niemcami. Tylko potrzeba sojuszników poszukać gdzie indziej . Oś Pekin - Ankara - Warszawa. Na to jednak, należy pierw usunąć targowicę od władzy nad naszym krajem, czyli przede wszystkim PIS no i resztę ugrupowań okrągłostołowych. I tylko to jest skomplikowane, reszta to już bułka z masłem. Wroga mamy przede wszystkim wewnętrznego, i niestety, od 1945 z krótkimi przerywnikami, jest wciąż u władzy z łaski jeszcze samego Józefa Stalina.
Tomasz Patrzałek
Świetne
Łachu Chrobry
Łachu Chrobry 8 dni temu
Biden to komuch.czemu mialby szkodzic putinowi?
M Z
M Z 9 dni temu
jestesmy juz bez panstwa. nie ma mozliwosci jego reformy. pozostaje zadbac o siebie i rodzine.
Adam Kowalczyk
Adam Kowalczyk 9 dni temu
Na śmierć wam tyrani!
Red Wine
Red Wine 9 dni temu
Polska elita strategiczna. Czyli kto?
Red Wine
Red Wine 9 dni temu
Średni czas życia imperium to trzysta lat. USA przeżywa właśnie swój schyłek. Przyszłość należy do Chin. Konflikt rosyjsko chiński jest nieunikniony.
Andrzej Niemrawski
Wszystko dobrze, ale nie tak dawno pan Jacek twierdził, że Polska nie jest brzydką panną na wydaniu, a jednak okazuje się po krótkim okresie zawirowań, że nawet już nie jesteśmy klientem Niemiec. Za Tuska przynajmniej mieliśmy otwarty kanał komunikacji z Niemcami. Teraz jesteśmy tak samotni, jak w przededniu września 1939 roku. Straszna konstatacja.
Time Traveller
Time Traveller 9 dni temu
Pewnemu karzełkowi o wyjątkowo niewielkim rozumku (nie zna nawet jednego obcego języka) udało się *zniszczyć* na dobre relacje polsko-niemieckie podniesieniem tematu reparacji wojennych (których nie mamy obecnie szans wyegzekwować) przez co spozycjonowaliśmy się jako śmiertelny wróg Niemiec, nadto udało mu się *skopać* grupę Wyszehradzką, gdzie nawet nie jesteśmy już zapraszani na obrady (kto słyszał o zajęciu przez polskie wojsko rok temu strategicznej kapliczki po czeskiej stronie granicy?), udało mu się *wywrócić* całą politykę energetyczną Państwa (zablokowany Baltic Pipe, uznanie Nord Stream, blokada polskich elektrowni przez Czechy), w końcu udało mu się zadłużyć Państwo na dodatkowe *200 mld złotych* by finansować rozdawnictwo socjalne mające utrzymać jego bandę nieudaczników u władzy (mamy zerowe efekty 500+ na wzrost dzietności) oraz udało mu się *rozbroić* polską armię doszczętnie nietrafionymi zakupami drenującymi budżet MON oraz *sprowadzić* do Polski *siły okupacyjne* od wymuszeń rozbójniczych Just Act 447. O takim detalu, jak brak w Polsce ambasadorów naszych najważniejszych "sojuszników" jak Izrael i USA już nie wspomnę. Jarosław Kaczyński zatacza się od sukcesu do sukcesu i ja sądzę, że jest to celowa robota, bo takie nagromadzenie głupoty i nieudaczności po prostu nie ma prawa występować w naturze. On ma najwyraźniej *misję* zniszczenia Polski i wystawienia jej na tacy "starszym i mądrzejszym" zgodnie z tradycyjnym sloganem firmowym *ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi* , bo co tu w końcu jest za naród, jakiś zimbecylały infantylny motłoch bez żadnego poczucia rzeczywistości. Gdyby w geopolityce przyznawano Nagrody Darwina, to Kaczyński byłby moim typem do nagrody głównej 1000-lecia.
Daniel D.
Daniel D. 9 dni temu
Bardzo dobra dyskusja. W wiadomościach powinno to być.
weltmeister064
weltmeister064 10 dni temu
Oto soft power Wolskiej Przeczypospolitej: businessinsider.com.pl/polityka/kopalnia-turow-projekt-umowy-polski-i-czech-ktora-ma-zakonczyc-konflikt/w0805gv
qwerty qwer
qwerty qwer 10 dni temu
Z dnia na dzień coraz bardziej rozumiem po co był wprowadzony covid...
Mariusz Prokopczyk
Mariusz Prokopczyk 10 dni temu
Dr Bartosiak, co innego w programie z historykiem Zychowiczem, dyletantem w sprawach militarnych, a co innego przy zderzeniu się z przedstawionymi faktami, twardymi danymi w kwestii potencjalnego konfliktu do którego Polska już użyczyła terytorium i czeka jak baran na wilki. Niewiele szanowny pan ma do zaoferowania, poza oknem Overtona. PS Po jaką cholerę pchacie Polskę w myśl masona Brzezińskiego (do wojny z Rosją najbardziej nadają się Polacy) do przyszłej wojny. Chcesz jeden z drugim np. (Bartosiak - Targalski), to karabiny w łapy, ciepłe buty i walczyć za interesy amerykańskich korporacji.
Beata Ł
Beata Ł 10 dni temu
Racja👍 Prawda.🙏.
cojakf1
cojakf1 10 dni temu
nasze elity czyli pisowkie bałwany
Time Traveller
Time Traveller 10 dni temu
NIe wiem dlaczego przedpiśćca zakłada górnolotne, że to są jakieś nasze elity. Ja z tymi Bernsteinami vel Kurskimi, Kaczyńskimi, Morawieckimi, Glińskimi itp nie odczuwam żadnej, jakiejkolwiek więzi, ani kulturowej, ani cywilizacyjnej, ani biologicznej, ani genetycznej, ani historycznej. Są mi z gruntu *obcy* jak Papuasi z Nowej Gwinei. Z jedną ale istotną różnicą, gdyż na ile mi wiadomo, Papuasi nigdy nie występowali przeciwko interesom Polski i polskiego narodu.
Kamil Dec
Kamil Dec 10 dni temu
Me majem TSA, mogą partacz.
Leslaw Dymek
Leslaw Dymek 11 dni temu
Biden ,Harris,Obama to klalny cyrkowe
Leslaw Dymek
Leslaw Dymek 11 dni temu
Sojusze z NATO I USA to zart.Nikt nie stained w obronie RP. Juz mielismy doswiadczenie z Jalty.Jus jestesmy Sprzedani.Trzeba byc umyslowo ulomnym aby uklady robic z USA.USA TO FALSZYWY kraj nie majacy przyjaciol.Wszystkich zdradza.Liczy sie Tylko interes.Aby RP przetrwala potrzeba jest bron atomowa w innym Przyslali przewiduje koniec Polski
wodorify
wodorify 11 dni temu
I politycy się tym nie zajmują tęczową rewolucją?
Cassie
Cassie 11 dni temu
dzisiaj obama nazwal Polske krajem autorytarnym, tyle i tylko tyle w temacie. dziekuje za uwage
Zbigniew Skowron
Zbigniew Skowron 11 dni temu
Masz racje tylko przyczna jest taka że jest liczna grupa zdrajców idonosiceli wpolsce. A wróg wewnątrz to najgorszy wróg
Jerzy Nawrocki
Jerzy Nawrocki 11 dni temu
Wojna potrwa około 6-12 godzin. Pierwsze trzy Iskandery w Żerań, Kawęczyn i Siekierki wyłączą największy w Europie warszawski system ciepłowniczy. W efekcie zapewne automatycznie wyłączy się przeciążona sieci energetyczna od grzejników i kuchenek. Jeśli jednak nie, to dwa kolejne Iskandery wyłączą Bełchatów i Kozienice. Nie trzeba od razu celować w halę turbin. Wystarczą kominy. Wtedy będzie już after birds.
andr27
andr27 11 dni temu
Czy bartosiak żyje w jakimś równoległym swiecie? W kółko pjerdoli coś, że boloc ma z kimś coś negocjować, robić, zabiegać, rozmawiać, a w tym samym czasie powiedział, że ruski na luzaku wbija w chujnie w 4 dni. Więc ja się k. pytam kto miałby i chciałby z takim petem jak biedachujnia o czymkolwiek rozmawiać? Absurd goni absurd.
Cassie
Cassie 11 dni temu
OO??? cenzura???, a Bartosiak co NaTo, zachęta by samodzielnie brał siekierę we własne ręce i łupał te nienawistne czaszki noworodków rosyjskich, była nie na miejscu??
xxx xxx
xxx xxx 11 dni temu
Jak będzie się nazywała wydmuszka oddzielająca Misia od Hansów?
Marian Lapinski
Marian Lapinski 11 dni temu
Mamy na przykładzie Panów inteligentnych ludzi w Polsce, mieliśmy ich wielu na przestrzeni wieków. Lecz dramatem Rzeczpospolitej jest to, że tacy ludzie są u władzy lub mają na nią wpływ tylko czasami. Wówczas Polska jest silna, bezpieczna i wielka jak na warunki europejskie. A częściej u władzy są ludzie zupełnie nie nadający się do tego, szczególnie wyraźnie widać to teraz. Wówczas Polska jest słaba, zagubiona, niezbyt dobrze tolerowana przez sąsiadów, podatna na tkzw strzał. Jak tylko się ogarniemy, odłożymy trochę kapitału to się pojawia ekipa rujnująca kraj od środka!!!! To jest dramat, często nas odpadający i zero wniosków na przyszłość. Nie znam drogiego kraju na świecie, który w swojej historii tak często budził się z ręką w nocniku. Czy to jest w genach???
штабс-капитан Esterházy
"Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny". Titus Livius 2000 lat temu wiedzial cos co do dzis umyka naszym politykom. Zaczynam sie zastanawiac czy my przypadkiem nie wywalamy mase kasy na utrzymanie bandy bezuzytecznych glabow...
krzysztof -
krzysztof - 11 dni temu
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie sił Polski, Ukrainy,i ewentualnie Litwy, może coś na wzór federacji, smutna prawda jest taka że na inne państwa raczej nie możemy liczyć,Ukraina i Litwa są nam najbliższe mentalnie i kulturowo,taka jest niestety smutna prawda.
Sławek Trendy
Sławek Trendy 11 dni temu
Proszę robić programy i dyskusje na temat bilionowych Reparacji Wojennych ze strony Niemiec dla Polski bo to ważne
Sławek Trendy
Sławek Trendy 11 dni temu
no to zanosi się na to ,że nas wygniotą i wybiją jak w Katyniu a resztę na Syberie-Kamczatkę
Sławek Trendy
Sławek Trendy 11 dni temu
1939r -bis
Sławek Trendy
Sławek Trendy 11 dni temu
a dlaczego tu nie ma rakiet atomowych -to jakie to NATO -to papierek którym można sobie d...podetrzeć
Sławek Trendy
Sławek Trendy 11 dni temu
jedyny Ratunek to piorunem kontakt z Chinami -5G od Chin i współpraca Handlowa-Jedwabny Szlak i Wojskowa w razie agresji Czerwonych z KGB
damian kowal
damian kowal 11 dni temu
Przykro myśleć o tym, że nasze "elity" będą znów handlować krwią polaków już z dalekiej bezpiecznej nory na zachodzie europy..
Andrzej Krać
Andrzej Krać 11 dni temu
Czy posiadanie przez nasz kraj broni masowego rażenia nie dałoby nam gwarancji nietykalności, nie mamy możliwości produkcji broni jądrowej ale broni biologicznej, chemicznej itp raczej jest możliwa. Środki przenoszenia są problemem ale i tu drony, dywersja, może małe okręty podwodne są jakimś rozwiązaniem. Rozumiem że łamiemy traktaty ale żyjemy. Pozdrawiam Panów prowadzących oraz widzów.
MARIUSZ BOCIAN
MARIUSZ BOCIAN 11 dni temu
jaki wniosek, musimy miec sily zbrojne zdolne do obrony naszego terytorium i to musimy zbudowac w ciagu 4 5 lat
MARIUSZ BOCIAN
MARIUSZ BOCIAN 11 dni temu
potrzebny jest nam sokol milenium nawet kilka hehe
Marcin Słowiński
Marcin Słowiński 11 dni temu
Uroburos zaczyna łapczywie spoglądać na swój ogon Ciągle ten sam błąd (możnowładców) naszego małego prosektorium, gargantuiczne ilości truchła z minionych lat w glebie aż dziw że nie słyszymy chlapania krwi pod podeszwami naszych butów, ciągle te same scenariusze Tylko wystrój planszy w tej piekielnej grze się zmienia Wielki Demiurg miał poczucie humoru Jako historyk z zamilowania doszedłem tylko do jednego wniosku iż jesteśmy najtańszym z surowców a tak wielkie i butne hasła padają z naszych ust kiedy mówimy o człowieku Jak twierdził lovcraft jest gdzieś prawda (jedyna) tak przerażająca i tak ochydna że jako gatunek nie chcemy jej poznać a akceptacja była by równoważna z obłędem, Tak wielkim że niemożliwym było by przedłużać podstawowych funkcji życiowych Nawet o nie niej nie mówimy a większość pewnie nie pomyśli ale ona jest i nie zniknie wisi nad naszymi karkami jak ostrze Damoklesa, czasami daje o sobie znać jak kurchanty hebanowego zegarka i wszyscy na sekundę zamarzają w zgrozie i bezruchu Ps. nihilizm jest ostateczną formą głębszej refleksji nad tym światem jak u Emila Ciorana A wszystkie pionki,królowie(geopolityka) tak naprawdę są bezistotni Tylko narzędzie w spektaklu tak misternym że nawet sami nie wiedzą że biorą w nim udział Jedyną formą oświecenia wydaję się być szaleństwo Pozdro
Tomasz Bieńkowski
Tomasz Bieńkowski 11 dni temu
Fajna, mięsista rozmowa. O życiu
Robert Buczek
Robert Buczek 11 dni temu
OO??? cenzura???, a Bartosiak co NaTo, zachęta by samodzielnie brał siekierę we własne ręce i łupał te nienawistne czaszki noworodków rosyjskich, była nie na miejscu???, to jestem zażenowany. Nie było to moim zamiarem, by tak wybitnego wojownika, godnego jak Parys potykać się li tylko z Achillesem rzucać tylko na dzieci. Skoro tak to niech potyka się z Władymirem!!, sam na sam, skoro taki patryjota, siekiera na siekierę, przecież nic nie ujmuję teraz na godności imć panu Bartosiakowi.
Mr. Fantomas
Mr. Fantomas 11 dni temu
To kto teraz będzie Polskę spod okupacji wyzwalał ?
Joanna
Joanna 11 dni temu
S&F w karcie na czasie PLsun! Świat się kończy ;))
Cezary Wielgus
Cezary Wielgus 11 dni temu
a ja trochę z innej beczki.. nie uważacie Panowie, że gdyby wojna gorąca miała wybuchnąć to już dawno by wybuchła? www.cezarywielgus.pl/
Maniek waniek
Maniek waniek 11 dni temu
Widać że panowie nie znają Turków i Islamu nie mówiąc o Historii gdzie Turcy nam jeszcze do dziś nie zapomnieli bitwy pod wiedniem i bitwy w Chocimie.Cel Turków jest znowu zbudować Imperium islamskie i zagłada europy i chrześcijaństwa a więc o czym wy gadacie.P.s. Putin z Erdoganem to bardzo dobrzy przyjaciele i ich celem jest osłabić europe a wy tu na turków stawiacie ,masakra
Overlord POL
Overlord POL 11 dni temu
Haahahah
KarolL
KarolL 11 dni temu
Szanowni Panowie, Panów analiza korzystnie odróżnia się na tle oficjalnej sztampy tak ze strony rządowej (która co prawda próbuje stawiać się Niemcom, ale do Ameryki w ogólności, a do Ameryki neokonsów w szczególności, pałała miłością pensjonarki) jak i opozycyjnej, która do Zachodu jako całości odczuwa bałwochwalczy zachwyt (zwłaszcza w jego lewicowo-liberalnej szacie), a będąc u władzy nigdy nawet nie próbowała się stawiać: ani Niemcom, ani USA (Szymany za Busha Jra, reset za Obamy), zaś swój entuzjazm, naiwność i pasywność zawsze tłumaczyła uświadomioną koniecznością. Wreszcie jakaś próba rozmowy o konkretach tam, gdzie zazwyczaj słyszymy wyłącznie gładkie slogany. Niemniej analiza, którą Panowie przedstawiliście wciąż pozostawia wiele do życzenia, a jej podstawowe mankamenty to wciąż widoczne poleganie na metaforach i ogólnikach tam, gdzie sytuacja wymaga konkretów, niespójności logiczne wywodu oraz nierozwinięcie pewnych kluczowych wątków, które pewnie umielibyście Panowie rozwinąć. Żeby nie być gołosłownym: 1. Dlaczego niby po odmowie uczestnictwa w pierwszej fazie wojny mielibyśmy być o coś proszeni i to przez obie strony konfliktu? Jeśli tak jak Panowie mówicie, Zachodowi specjalnie na nas nie zależy, to dlaczego nie miałby wzruszyć ramionami? Dlaczego mieliby nas o coś prosić Rosjanie, zamiast stawiać nam ultimatum, skoro i tak wiedzą, że nas rozjadą? Gdyby jeszcze nasz opór miał jakieś znaczenie i kilkudniowe okienko czasowe decydowało o tym, czy Zachód zdąży się włączyć do walki, to byłaby w tym jakaś logika, ale skoro kontrakcja ma przyjść w perspektywie pół roku, a Rosjanie nie ponoszą w procesie niszczenia naszych sił zbrojnych jakichś nieakceptowalnych strat, to przecież nasz opór nie ma żadnego znaczenia? Pytanie uzupełniające: w jaki sposób trwanie starć lądowych między Polską a Rosją miałoby ułatwiać eliminację przez europejskie siły powietrzne rosyjskich systemów przeciwlotniczych? 2. Po co mielibyśmy inwestować w lepszą armię, jeśli efektem takiego zaangażowania, wysiłku organizacyjnego i finansowego, nawet kosztem konsumpcji i inwestycji cywilnych byłoby pewnie wydłużenie czasu naszego oporu z 5 dni do - powiedzmy - raptem 2 tygodni? Co to zmieni? 3. Jak realistycznie wyobrażacie sobie Panowie efekt odstraszający broni ofensywnych w postaci konwencjonalnych pocisków samosterujących mogących niszczyć infrastrukturę punktową i poszczególne budynki dowodzenia w starciu z mocarstwem atomowym, które przy pomocy jądrowych ładunków taktycznych jest w stanie niszczyć dzielnice miast i infrastrukturę obszarową? Przecież jeśli zdecydują się użyć takiej broni, to nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie na wymianę ciosów i nie będzie innego wyjścia niż kapitulacja? 4. Jeśli rząd miałby wybrać się z delegacją do Niemiec, to dlaczego Niemcy mieliby z nimi rozmawiać? O czym? Jakimi rząd dysponuje atutami, żeby taka delegacja różniła się od hołdu lennego z jakim wybrałaby się Platforma? Jeśli USA proponują Niemcom prymat w Europie, wolną rękę w Europie środkowo-wschodniej i swobodę kontaktów handlowych z Rosją, to co mamy do położenia na stole, żeby tę propozycję przebić? Albo co możemy zrobić, żeby jej realizację storpedować, choćby tylko na własnym podwórku? 5. Co oznacza sformułowanie, że "Rosji zależy na pokazaniu, że bez niej nie da się konstruować europejskiej architektury bezpieczeństwa"? Po pierwsze, co oznacza ogólnik "architektura bezpieczeństwa"? Czy Rosjanie chcą narzucić Europie jakiś układ zbiorowy i współdecydować o liczebności wojsk francuskich albo niemieckich? Jeśli nie, to o co chodzi? O szantaż? Po drugie, jeśli rzeczywiście chodzi o szantaż, to skuteczna groźba musi być realna. Nie wystarczy grozić, że "zrobi się niemiło". Taka ogólnikowa groźba może wystarczyć na pacyfistyczne społeczeństwa Zachodu, ale już nie na ich elity wywiadowcze i wojskowe. No to jaka to groźba, tak konkretnie? Czym grożą Rosjanie? Że zajmą Ukrainę i Białoruś? Zachodu to ani ziębi ani grzeje. Że militarnie wkroczą na terytorium montażowni Niemiec w postaci umownie pojętej Mitteleuropy (w tym Polski)? Ta groźba byłaby już istotna i Niemcy musiałyby się z nią liczyć, ale twierdzicie Panowie, że Rosja nie jest zainteresowana naszym terytorium. No to co zostaje? Bombardowanie Berlina i Paryża? Po trzecie, Rosjanom raczej nie zależy, żeby coś pokazywać dla samego pokazania, bo ich nie interesuje wyłącznie skutek prestiżowy, tylko zdyskontowanie swoich możliwości militarnych. Skoro tak, to w jaki sposób? Jeśli zgodzić się z Panami, że trwa "business as usual", to ich cele są zagadką, ale tu akurat nie macie Panowie racji. Owszem, sankcje są połowiczne, ale nawet połowiczne sankcje są dotkliwe, wystarczy prześledzić PKB Rosji od momentu ich nałożenia. 1% wzrostu to stagnacja. Ja bym obstawiał, że ich właściwy cel to właśnie swobodna wymiana handlowa, ale chętnie usłyszę ripostę z Panów strony. 6. Jeśli dobrze rozumiem dylemat strategiczny USA, to uznawszy że są zbyt słabe, by powstrzymywać Rosję militarnie w kontekście swojego zaangażowania na Pacyfiku, miały one do wyboru albo wsparcie militarnej samodzielności Europy i scedowanie tego powstrzymywania na nią (taki wybór musiałby się przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym ogniskować wokół Francji, tj. państwa z najsilniejszą armią i bronią jądrową), albo też appeasement na drodze koncesji gospodarczych (i naturalną twarzą takiej strategii są Niemcy, najsilniejsze gospodarczo państwo Europy). Mankamentem pierwszej opcji byłoby uznanie strategicznej niezależności Europy, a na samodzielny militarnie kontynent europejski USA jako hegemon nie miałyby już powrotu, nawet po ewentualnym uporaniu się z Chinami (choć wewnętrzne europejskie podziały i ewentualne odrodzenie militarnych ambicji Berlina komplikowałyby ten obraz). Mankamentem drugiej opcji, tzn. odwróconego manewru Kissingera jest powtórzenie wad pierwotnego manewru Kissingera, tzn. utrata kontroli nad wzrostem potencjału emablowanego partnera (wówczas Chin a teraz Rosji). Rozumiem, że obecna administracja, w odróżnieniu od poprzedniej, zdecydowała się na drugą opcję, uznając ją za korzystniejszą a jej ryzyko za akceptowalne. Natomiast nie jest dla mnie jasne, a Panowie tego nie rozwijaliście, czy USA w związku z tym coś dodatkowo (oprócz swobody prowadzenia handlu) Niemcom oferują, tak w Europie jako takiej, jak i w naszym regionie oraz co konkretnie USA mogą Berlinowi zaoferować i czego Niemcy żądają? Czy i w jaki sposób koliduje to z interesami Francji? Czy i w jaki sposób koliduje z naszymi? Czy USA są w stanie wspomóc Berlin w utrzymywaniu nas w rozwoju zależnym i w jaki sposób? A konkretnie: jakie inicjatywy podjęliśmy za PiSu, żeby się z takiej zależności wyrwać i na ile USA mogą te inicjatywy pomóc storpedować, jeśli takie torpedowanie leżałoby w interesie Niemiec? Jeśli chodzi o listę inicjatyw, to przychodzi mi do głowy tylko kilka projektów: a) w ramach wypracowywania technologii wysokich i wiodących współpraca z Japonią w dziedzinie reaktorów wysokotemperaturowych b) w ramach przesuwania się w górę w łańcuchach wartości inwestycje w polimery polskiego przemysłu chemicznego (Azoty, Orlen, włączenie jako interesariuszy Koreańczyków). c) w ramach przechwytywania marż - CPK (niezależne od lotniska w Berlinie obsługiwanie potoków ludzkich, włączenie jako interesariuszy Korei, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii) oraz Baltic Pipe (niezależny od niemieckiego hubu dostęp do gazu jako surowca). Proszę Panów o ewentualne uzupełnienie i wyjaśnienie jak my z kolei moglibyśmy przeciwdziałać ewentualnym niekorzystnym posunięciom regionalnego i globalnego hegemona? 7. Rozumiem, że zarówno plany naszych sojuszników jak i naszych gremiów decyzyjnych wyprowadzacie Panowie pośrednio, z obserwowanych zachowań i dostępnych analiz, bo nie macie przecież Panowie dostępu do dokumentów o najwyższej klauzuli tajności ani do gremiów na zamówienie których są one sporządzane?
Joanna
Joanna 11 dni temu
A ja już myślałem że w tym kraju nie ma ludzi patrzących dalej niż na koniec swojego nosa. Oby ten naród w końcu się opamiętał i wymienił obecnych "geniuszy" wciskających
Oko Proroka
Oko Proroka 11 dni temu
Wkleję kilka komentarzy sprzed ładnych paru lat żeby pokazać że nic się nie zmieniło w sprawie "pogarszającej się sytuacji bezpieczeństwa" ▀▀ ▀▀▀ wtorek, 29 grudnia 2015, 17:29 polityka zagraniczna to katastrofa od wielu lat. Nikt się z nami nie liczy nawet Litwa czy Ukraina. USA nas wykorzystują jak sie da a w unii robimy co nam karzą. ktoś zna jakiś sukces dyplomacji ? obawiam się ze za Pisu lepiej nie będzie. Po▀▀▀ b▀▀s środa, 30 grudnia 2015, 08:13 Sytuacja naszego kraju przypomina, niestety, okres przed Drugą Wojną Światową. Jak widać, historia niczego nas nie nauczyła. Po raz kolejny licząc na innych osiedliśmy na laurach nie modernizując i nie wzmacniając armii nawet, kiedy działania Rosji już od wielu lat stanowiły bardzo wyraźny sygnał ostrzegawczy dla krajów naszego regionu.
ewa bąk
ewa bąk 11 dni temu
U va aaaqa v 5
Shōgo Makishima
Shōgo Makishima 11 dni temu
Cieszy mnie, że polscy geopolitycy zaczynają mówić o Turcji na poważnie. Proponiuję też zainteresować się Finlandią i Szwecją.
Shōgo Makishima
Shōgo Makishima 10 dni temu
@Krzysztof Izdebski Przyznam się, że nieczytałem, choć mam to swojej liście lektur. Moje spojrzenie na tę kwestię wynika głównie z obserwacji polityki tych państw, a także potencjału militarnego. Natomiast cieszę się, że nie jestem w tych obserwacjach odosobniony.
Krzysztof Izdebski
Krzysztof Izdebski 11 dni temu
@Shōgo Makishima To książkowe potwierdzenie słów Bartosiaka, że wszystko zaczyna się od spojrzenia na mapę. Naddunajskie i zakarpackie państwa Wyszehradu mają inną percepcję np. Rosji niż kraje nadbałtyckie.
Shōgo Makishima
Shōgo Makishima 11 dni temu
@Krzysztof Izdebski Tak. Czechy i Węgry mają inną perspektywę geopolityczną. Węgry są użyteczne do balansowania EU, ale to byłoby na tyle.
Krzysztof Izdebski
Krzysztof Izdebski 11 dni temu
''Po 1989 roku wydawało się, że naturalnymi sojusznikami Polski - dzięki wspólnocie losów i doświadczeń - będą kraje Grupy Wyszehradzkiej. Tymczasem więcej wspólnych interesów związanych z bezpieczeństwem mamy ze Szwecją i Turcją - uważa dr Jan Przybylski. Po 25 latach transformacji rezultaty współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej są rozczarowujące - twierdzi dr Jan Przybylski na łamach kwartalnika „Nowy Obywatel”. Rozczarowanie to wynika z faktu, że interesy Warszawy, Pragi, Bratysławy czy Budapesztu są rozbieżne - do tego stopnia, że droga do podmiotowości niektórych tych krajów wiedzie przez Moskwę - zaznacza Przybylski. Zarówno w przypadku Grupy Wyszehradzkiej, jak i krajów Międzymorza, rozbieżność interesów państw tej grupy wynika z położenia ich w różnych podobszarach geopolitycznych. Kluczowe znaczenie ma tu rozdzielające te państwa pasmo Karpat. W efekcie tego podziału kluczowe wydarzenia dla Czechów czy Węgrów miały niewielkie znaczenie dla Polaków. Z kolei tragiczne dla losów Polski działania nie tylko często nie miały znaczenia dla naszych południowych sąsiadów, ale także bywały dla nich korzystne. (..)''
Sławomir Langner
Sławomir Langner 11 dni temu
Wspólnie budować broń znormalizować amunicje i standardy pola walki.
Sławomir Langner
Sławomir Langner 11 dni temu
Sytuacja zagraza nietylko kraja tego regionu ale tagrze Japoni promieniować na Koree.
Marek Stefan Szmidt
W końcu lat 40-ch XX wieku USA mogły zrzucić na Ural (kopalnie uranu i kompleksy zbrojeniowe) kilka bomb atomowych i zmusić sowiety do cofnięcia się na granicę II RP. Zamiast tego woleli sprzedawać zboże i zarabiać na kredytach
Alicja Sadowska
Alicja Sadowska 12 dni temu
Dziękuję
kwestionariusz1
kwestionariusz1 12 dni temu
Bartosiak zaczyna gadac z sensem pytanie czy juz go spuscili ze smyczy czy jednak dostal rozkaz wjebania nas w maszynke do miesa jak w 1939
robert rob
robert rob 12 dni temu
Ho, ho, musisz być z siebie dumny panie dziwnie rozumny, ... nie bądź po je ba nym leniem, słuchaj ze zrozumieniem
Slav de system
Slav de system 12 dni temu
Sytuacja jest fatalna ze ludzie słuchają takich ludzi.. z sąsiadem się handluje nie walczy... to my ludzie tracimy nie wy.. ze wschodem nas kłócicie..handel przejęli zachodni i zza wielkiej wody partnerzy.. teraz kłócicie nas z Niemcami.. czesi juz na nas sie wyłożyli.. a wy o jakimś uderzeniu na wschód.. przeraża mnie to ze ludzie wierzą w to co mówicie..
Alex Bajan
Alex Bajan 12 dni temu
Podzegacze wojenni. Kto wam placi? Polska jest okradana i zniewolona przez 31 lat przez korporacje zachodnie, zachod, EU i USA a nie przez Rosje debile. Nawet Cichodajka sie tera w Polsce panoszy.
Haim Cukerman
Haim Cukerman 12 dni temu
Ach ta czosnkowa morda Bartosiaka.
robert rob
robert rob 12 dni temu
Wnioskując z twojej mowy jesteś mało pomysłowy, no ale co tu wymagać od bęcwała, ... trzep se dalej wała
Kolejny
Ilu z nas to geje i lesbijki?
19:15
Q&A z drem Jackiem Bartosiakiem
1:28:48
Ilu z nas to geje i lesbijki?
19:15
Opał x Gibbs - Bazgroł
3:24
wyświetleń 395K