Ciemny

Jacek Bartosiak i Marek Budzisz rozmawiają o sytuacji strategicznej Rzeczpospolitej 

Subskrybuj
wyświetleń 92K
96% 2 900 101

Jacek Bartosiak i Marek Budzisz rozmawiają o sytuacji strategicznej
Rzeczpospolitej w obliczu zmiany polityki amerykańskiej; w tym jakie
Polska ma opcje.

Więcej na:
bit.ly/Strategy_Future

Zapraszamy do śledzenia naszych profili:
Twitter
bit.ly/3438Br7
Instagram
bit.ly/33WnVWq
Facebook
bit.ly/2PjHc07

Opublikowany

 

20 lip 2021

Udostępnij:

Link:

Ściągnij wideo:

Ładuję.....

Dodaj do:

Moja lista odtwarzania
Do obejrzenia
Komentarze 760   
Ptica Cieszyn
Ptica Cieszyn 11 dni temu
Bardzo blisko jest mi z P Bartosiakiem mówiąc o balansowaniu co możemy znowu wykorzystać w obecnej sytuacji
Maciek Madry
Maciek Madry Miesiąc temu
Panowie czemu siedzicie i gadacie na YT zamiast knuć w gabinetach tajnych służb????? P. Bartosiak na szefa wszech służb wojskowych !!! Ten biedny kraj jest zarządzany przez zbieraninę aroganckich dupków. Zakompleksionych i histerycznie starających się podnieć poczucie swojej wartości. Niedoruchane baby i "prawdziwi mężczyźni" moczący si e po nocach.......... Biada temu narodowi.
House
House Miesiąc temu
Budzisz jakby miał koronę
mix3r11
mix3r11 Miesiąc temu
Od dzisiaj jestem widzem. Pozdrawiam
Sebastian Duczkowski
Sebastian Duczkowski Miesiąc temu
A to niejest ten typ co gadał że armia niemiec to syf i polska jest mega super itp za rządów pis?
Osamu Watanabe
Osamu Watanabe Miesiąc temu
Interesujacy kontrast. Bajkopisarz Dr Dzek i wysokiej klasy ekspert Marek Budzisz.
WielkiTana
WielkiTana Miesiąc temu
No to takie rozważania, jak dwóch Szanownych Panów tylko słyszałem od polityków Konfederacji. Grzegorz Braun o tym mówi od 5 lat... JKM mówi o tym od 20 czy 30 lat... Problem polega na tym, że polskie elity to mafia, a Polacy nie interesują się losem swojego kraju. Połowa sprzedałaby Polskę Unii Europejskiej, a druga połowa niczym się nie interesuje i nic nie rozumie. Naród jest zmanipulowany. Agenci Rosji, Niemiec i USA rozgrywają wszystkie sprawy polityczne w Polsce
Piotr Galon
Piotr Galon Miesiąc temu
Jeśli opozycja wygra wybory, to Donald Tusk przyniesie Niemcom Trójmorze w zębach.
Radoslaw Gola
Radoslaw Gola Miesiąc temu
A nie lepiej przyłączyć się do DE jako 17 land? musielibyśmy tylko nauczyć się niemieckiego a za 1 zamachem rozwiązalibyśmy większość naszych problemów dla przyszłych pokoleń 🤔
maRek OczOplĄs
maRek OczOplĄs Miesiąc temu
Zmiany w amerykańskiej polityce to nie zmiana strategii tylko zmiana ideologii. U steru w USA są ludzie którzy kierują się ideologicznymi przesłankami a nie strategicznymi racjonalnymi interesami USA. Racjonalna analiza w oparciu o logiczne przesłanki na nic się zda bo u władzy są ludzie pogrążeni w ideologicznym amoku. U władzy jest lewicowy establishment, którego pierwszoplanowym celem jest wykończenie prawicowego establishment, tradycyjnej klasy średniej oraz przeprowadzenie rewolucyjnych - w maoistowskim stylu - zmian społecznych. Ideologia zbliża lewackie elity Europy i USA. Wewnętrzna walka tak ich absorbuje,że na zewnątrz USA realizują tylko te elementy polityki, które są im organicznie niezbędne do utrzymania pozycji. Oczywiście to głupie i na dłuższą metę katastrofalne ale pamiętajmy ,że u władzy jest lewak - mało tego - lewacki Irlandczyk nienawidzący Anglosasów. Dlatego za sojusznika wybiera sobie Berlin a nie Londyn. / pamiętajmy, że Niemcy są twórcami niepodległości Irlandii - Irlandczycy w armii GB w czasie I i II WŚ to był nielojalny element/. Amerykański rząd to koalicja mniejszości nienawidząca tradycyjnej anglosaskiej Ameryki - tego chyba nie trzeba chyba uzasadniać - trwa brutalne, przeprowadzane bandyckimi metodami, siłami wewnętrznymi, niszczenie Ameryki takiej jaką znamy. Dlatego wybieram autonomizację - sojusz Warszawa, Budapeszt, Bukareszt, Kijów, Ankara. Brzmi egzotycznie? A kto by pomyślał,że czarni politycy w USA nie będą odpowiadać na pytania białych dziennikarzy, biali lewacy będą mówić że są rasy czarnej, że lewicowi politycy będą wzywać do grabieży i napaści na białych, że czarna "poezja " będzie tak "cenna" kulturowo że czarni rasiści zakażą jej tłumaczenia przez białych tłumaczy na obce języki. To jest rewolucja bez pozytywnego przesłania wbrew większości. Udaje się ona tylko dlatego ,że społeczeństwa Zachodu są w fazie inercji spowodowanej sytością.
Marek Sobierajski
Marek Sobierajski Miesiąc temu
Informatyzacja ZUS kosztowała tyle ile wysłanie sondy do zbadania Plutona. Jeżeli uznamy, że w Polsce nie mamy aż takich ambicji, to wydaje się, że powinno być nas stać na wysłanie kilku satelit i zaznaczenie swojej obecności w eksploracji kosmosu.
jkubush
jkubush Miesiąc temu
Dawno nie było Starcia Mocarstw z Bartłomiejem Radziejewskim. Czy są w planach jakieś kolejne odcinki?
Paweł Szmit
Paweł Szmit Miesiąc temu
Idealnie się słucha w prędkości 1.25x 1.5x
Wojciech Columbus
Wojciech Columbus Miesiąc temu
Przypominają mi się słowa prof. Brzezińskiego sprzed wielu lat mówił to w latach 90 jako ostrzeżenie ,aby Polska zawsze pamiętała o tym aby nigdy w polityce nie stawiała USA w sytuacji ,że maja wybierać między interesami Niemiec czy Polski bo zawsze wybiorą interes Niemiec i będzie to niekorzystne ustawienie polityki Polski dla dobra naszego kraju mamy mieć z Niemcami politykę budująca a nie konfrontacyjną.
Wojmasz
Wojmasz Miesiąc temu
Jest u nas modne środowisko, które zajmuje się geopolityką i zachęca do myślenia w kategoriach nie idei i wartości odgrywających istotną rolę w polityce międzynarodowej, ale w kategoriach geometrii siły i przestrzeni. To ideologia historycznie zakorzeniona w myśli rosyjskiej, odwołująca się też do rozwiązań nowszych, Aleksandra Dugina i innych. Głoszą, że kończy się stary świat, europejska architektura bezpieczeństwa jest niewydolna. To też zwolennicy Trumpa. Ale co się teraz okazuje - Unia załatwia nam szczepionki i drugi plan Marshalla. W dodatku Biden mówi, że ważne są wartości, demokracja i praworządność, czyli wywraca im wszystko do góry nogami, bo oni twierdzili, że istotna jest siła. To środowisko antyniemieckie, raczej negatywnie nastawione do sojuszy zachodnich, jeśli już, to proponują rozwiązania regionalne typu Trójmorze czy strategiczne oparcie się na współpracy ze Skandynawami. Część z nich podkreśla, że Polska powinna być w zakresie bezpieczeństwa samowystarczalna, że trzeba się wyrwać z łańcucha dostaw dla Zachodu, zdobyć suwerenność wobec Niemiec… Tyle że jeśli ktoś ma nam pomóc w razie agresji Rosji, no to chyba Niemcy, prawda?
Anthony Tuber
Anthony Tuber Miesiąc temu
plsun.info/eye/wideo/eY-kqaFsk3uTkb0.html i tyle
jozef gibczynskiFRYTKA
A co ten stary pierdoła Bartosiak ma jeszcze do powiedzenia. Klepie w kółko to samo . Niech się zaszczepi po raz drugi i przez Bramę Smoleńską opuści nasz świat.
Andrzej Borowiak
Andrzej Borowiak Miesiąc temu
Na chwilę obecną to nie Rosja nas atakuje, tylko USA. Jeżeli przeforsują 447 nawet częściowo to nas tak wykrwawią, że w diabły pójdzie wszystko co odbudowano po rozpadzie ZSRR. Tymczasem nasz rząd pokazuje, że innej opcji niż USA nie ma. Jesteśmy jak bita żona, która i tak kocha swojego męża. Bije, bo kocha... Pomysł, ze zbudujemy silną armię bez silnej gospodarki to ułuda. Nawet jeśli kupimy najlepszy sprzęt w dużej ilości to za 10, 20 czy 30 lat i tak będzie przestarzały, a my spłacając kredyty nie kupimy nowego. Tymczasem cały nasz plan to zakupy w USA, które uzależniają nas od USA, a im bardziej będziemy zależni tym łatwiej przeforsują 447. Mocarstwa realizują własne interesy i nie ważne od kogo jesteśmy zależni - każdy nas wykorzysta i naiwnością jest myślenie, że będzie inaczej. Prezydent USA dba o USA, a prezydent Rosji o Rosję. Gdybyśmy byli zależni od Czech to wykorzystywałyby nas Czach, a gdybyśmy byli zależni od Szwecji to Szwecja. Po prostu - albo się jest niezależnym albo się jest zależnym - nie ma dobrych i złych panów. Są władcy i wasale. Wasale po prostu płacą.
M
M Miesiąc temu
22:00 Błąd analityczny: 1. Albo rzeczywiście USA inaczej ocenia zagrożenie na wschodniej flance NATO jako mniejsze 2. Albo USA zdecydowało się oddać Polskę i Europę środkowo-wschodnią do podziału pomiędzy Rosję i Niemcy... Oznaczałoby to de facto koniec NATO. A Niemcy z Rosją mogłyby stworzyć nowy, silny konstrukt ,który mógłby być użyty do balansowania Chin.
Ogmios :
Ogmios : Miesiąc temu
Po ostatnich wydarzeniach, nawet tak blachych jak wstrzymanie eksportu paliw w Rosji, wygląda na to że Twoja hipoteza nr 2 jest prawidłowa. Pozdrawiam
Petr Borosh
Petr Borosh Miesiąc temu
Jak zawsze świetny materiał. Dziękuję.
Remek H. Fifer
Remek H. Fifer Miesiąc temu
Co mi tu mówicie o "myśleniu dziecinnym". Gdyby was dwóch dopuścić do władzy, to po pięciu latach mielibyśmy wojnę. Ta współczesna wojna o której mówicie, to rozsianie broni chemicznej i biologicznej po Polsce, przyciśnięcie jednego przycisku i pozbieranie ciał. Co doprowadzi do tego, że Rosja, jak Hitler zacznie wojnę hybrydową na cały świat i ruszy na Atlantyk albo szukając sojuszników, albo tępiąc państwa po drodze. Teraz z różnych przyczyn wszyscy chcą Polsce sprzedać kopa, bo niestety Polska jest troszeczkę za bardzo do przodu. To się albo uda i Polska ostatecznie będzie tylko kolonią niemiecką na rezerwy finansowe, albo zdarzy się cud i koronawirus się nagle skończy, a krzywe decyzyjne się rozjadą robiąc min. z Polski centrum nowego ładu między Chinami a USA. Czyli na 98% mamy przepierdzielone, ale zawsze jest szansa na wydymanie szympansa.
Kamil
Kamil Miesiąc temu
Dobrze, że jesteście Panowie.
Andrzej Stoszek
Andrzej Stoszek Miesiąc temu
Kleska Niemiec na olimpiadzie porazka Usa trumf Rosja i katastrofa nasza nalezy zwiekszyc naklady i stwozyc wspolne programy przegotowan olim miedzy krajami Wyszegraczkimi ..
Slavo
Slavo Miesiąc temu
Zastanawiające dlaczego PLsun nagminnie kłamie odnośnie daty umieszczenia filmu. Na powyższym przykładzie. Film umieszczony około 3 tyg temu, a pisze 1 tydzień. Chyba tylko po to aby klikać i sprawdzać. Ktoś też to zauważył ?
Roddy Piper
Roddy Piper Miesiąc temu
Mięrzymorze w Berlinie == Mitteleuropa
Michal Piech
Michal Piech Miesiąc temu
Dzisiaj skromnie po szwedzku bez czerwonego tronu antychrysta :)
Iwona Hajnrych
Iwona Hajnrych Miesiąc temu
Witam. Tu przeciętny jadacz chleba, ale polskiego. Bardzo mi się ta debata podobała, i zauważyłam , że obaj panowie świetnie jednomyślnie przeanalizowali sytuację Polski. Fajnie, że nie było jakiejś rozkminy na temat błędów poprzednich epok. Szkoda czasu. Obaj panowie mają swoje racje. Wreszcie konkrety. Pan Jacek ma rację: najpierw autonomizacji, potem kotwiczenie. Pan Budzisz też- warto uczyć się na błędach innych państw i postawić na nowe strategie w działaniach " W". Teraz po latach okazuje się jakimi nowymi technologiami dysponują inne państwa. Nowe technologie wprowadzone są nie do wykrycia przez urządzenia kontrolujące. Tak więc zadbano o bezpieczeństwo naukowców i zachowanie tajemnicy.... stworzono struktury. Czy aby nas stać jeszcze na wdrożenia ? Zakładam się, że znajdą się odpowiednie osoby, zdużym potencjałem i motywacją patriotyczną, z determinacją dla poprawy sytuacji Polski . Pozdrawiam wszystkich czytających I obu panów.
Jan Kowalski
Jan Kowalski Miesiąc temu
Jeżeli dojdzie do tzw klasycznej wojny to wiadomo Rosja ją przegra ale to my będziemy polem bitwy i nie będzie tu czego zbierać - po prostu będziemy ruinami. W naszym interesie jest łagodzenie napięć na linii Rosja - tzw Zachód i odgrywanie roli pośrednika czy pomostu - przy okazji korzystając na tym gospodarczo. USA byłby durne totalnie gdyby stawiały bardziej na Polskę niż na Niemcy, które są o niebo ważniejsze pod każdym względem niż my. My możemy zaoferować konsekwentną rusofobię w sytuacji gdy kto wie, czy USA nie będą chcieli "przeciągnąć" Rosji na swoją stronę w przededniu gospodarczej wojny na całego z Chinami. Jakiś wymarzony rozpad Rosji to dla nas katastrofa - cały światek obu panów runie w gruzy gdy mocarstwo z bronią atomową tuż obok nas pogrąży się w chaosie. Konsekwencje byłby nieobliczalne. USA wcale nie muszą być dla nas jedyną opcją - trzeba szukać sojuszy bliżej i nie bawić się w myślenie o tym co tam x lat temu było. Naturalnie nasze "elity" nie są do tego zdolne i dopóki ich się nie wymieni jesteśmy skazani na rolę wasala USA - przy czym nasz protektor naprawdę ceni nas tylko jako pionek a nie figurę na globalnej szachownicy. Musimy w ogóle zdać sobie sprawę z tego że jesteśmy takim pionkiem a nie figurą bo trwanie w zaślepieniu swoją rzekomą wartością czy siłą nie sprzyja, delikatnie mówiąc, realnemu myśleniu - co w polityce jest nader groźne. Nie powinniśmy bawić się w bycie przedmurzem tylko zrobić z siebie most na linii Wschód - Zachód, darowując sobie myślenie w kategoriach XIX wieku i życie rojeniami i przeszłością. Może może kiedyś będziemy mieli elity które to zrozumieją... Może. Jak na razie widzę w ciemnych barwach przyszłość - sądzę, że skłóceni z Niemcami i z Rosją, nienadążający za polityką USA i mający totalnie kiepską opinię u wielce teraz wpływowej "liberalnej opinii publicznej" Zachodu będziemy w najlepszym razie na marginesie wszelkich wydarzeń - w najgorszym sprytne ataki Rosji pogrążą nas w czymś na kształt wojenki domowej, gdy nasze dwa "plemiona" polityczne (sekta zwolenników PiS i sekta zwolenników PO) skupią się na wzajemnym wyniszczaniu i kompromitowaniu się co doprowadzi do chaosu, może zamieszek, a na pewno do kryzysu politycznego, który sprowadzi nas do roli pośmiewiska Europy.
wojtek jabłoński
wojtek jabłoński Miesiąc temu
Łapa w dół za jakość nagrania.
Andrew Zet
Andrew Zet Miesiąc temu
Zamiast inwestować w informatyków/programistów/cyberbezpieczeństwo to my kupujemy czołgi. Nie wiem też z jakich powodów amerykanie mieliby nam pomagać w czymkolwiek, ani nikt inny na podstawie art. 5 - to jest chyba myślenie życzeniowe. Poza tym polskie "elity" są tak niekompetentne, że jesteśmy skazani na łaskę tego co zrobią inni. Dlatego najlepszą opcją jest wyjazd z Polski ponieważ jest to kraj skazany na zagładę i zapomnienie.
Maciej W
Maciej W Miesiąc temu
W tytule: o sytuacji strategicznej RzeczYpospolitej
tylko powaznie
tylko powaznie Miesiąc temu
23:00 To wszystko mozemy stworzyć, nie musimy wisiec u amerykańskiej klamki dowodzenia. A może oni specjalnie tak zrobili, odsuwali Europe od tych spraw w latach zimnej wojny? Europa nie jest w stanie stworzyc własnego systemy dowodzenia? Żarty!! Kraje , które w swojej historii miały najlepsze Sztaby Generalne na swiecie (Niemcy, Francuzi, Anglicy) moga sobie szybko przypomnieć o doswiadczeniach swoich dziadków i pradziadków (bez historycznego aspektu).
LukasMaya
LukasMaya Miesiąc temu
Moim zdaniem jak najszybsza transformacja energetyczna Polski to wyzwanie i klucz do sukcesu Polski. Ludzie rozpoczeli walkę o przetrwanie jako gatunku. Stany izolują Chiny ponieważ nie są w stanie same przetransformować się energetycznie szybciej od Chin a wyścig trwa, odwracają od siebie uwagę. Wykorzystują moment, że Państwo Środka jest na podium jako największy truciciel, do tego są Państwem nietransparentnym, niesolidarnym, sprawa covid. Wizerunkowo Chiny są w opłakanym stanie. Stanom się spieszy. Robi się gorąco... Ochrona Ziemii i jej klimatu przed Państwami egoistycznymi to bardzo silna idea, za którą za chwilę miliony będą skłonne poświęcić życie. Wydaje się, że wzrasta akceptacja dla ewentualnego użycia taktycznie broni atomowej. Ludzie zaakceptują prędzej pustynie postatomowe tu i tam niż tworzone z premedytacją pustynie w wyniku degradacji. Przynajmniej to na sztandarze będzie wyglądać najwznioślej.
Mr. Frog
Mr. Frog Miesiąc temu
Najsmutniejsze jest to, że nie ma w PL żadnej partii, która ma wizję geopolityczną. Wszyscy skierowani na samych siebie, na rozgrywki wewnątrz kraju, a polityka zagraniczna przy okazji, byle jak.
brzechu12
brzechu12 Miesiąc temu
Program partii, programem Pana Jacka, żal słuchać Panowie geostratedzy 🧐
Avanty
Avanty Miesiąc temu
Idź dalej oglądać TVN i czytać DER ONET 😂
Jan Karol Chodkiewicz
Jan Karol Chodkiewicz Miesiąc temu
nasze elity polityczne powinny uświadomić sobie , że nie mają świadomości .
OHV
OHV Miesiąc temu
Słabo, ww, porozumienie to przyzwolenie na powstanie Noworosji z połowy obszaru Ukrainy, tak więc wkrótce będziemy mieli wojnę na wschodzie oraz ścieżkę prawną przetartą przez Kosowo.
Perfect Stranger
Perfect Stranger Miesiąc temu
Gdyby nie S&F to było by mroczno.
Bogdan Szopa
Bogdan Szopa Miesiąc temu
Geobartosiak ty juz doradzales cholocie z PiS spiskowanie z USA przeciwko UE. Nastepne twoje geoteorie sa tyle samo warte co te poprzednie. Wasz ,,Kaczy Cyrk" mimo twoich geopomyslow nadal jest w d...
Red Devil
Red Devil Miesiąc temu
Zasieg
Stanisław Grześkiewicz
A po co nam elektrownoa atomowa ????? To jakas bzdura , sluzaca bedacym u wladzy okradanie,horandalnie kasa caly czas plynie , a efektow nie ma zadnach od lat ........ A po co nam Abramsy ? Ten zelazny klocek mozna wybudowac u Nas ... moze wyposazenie .... , ale tu mozna byloby sie dogadac ...
Bogdan Hofman
Bogdan Hofman Miesiąc temu
Część Marku ?! Dzień dobry odpowiada Marek ,! 👺😤
ZBE MADEJ
ZBE MADEJ Miesiąc temu
Szanowni Panowie, Polska od 1918 r.. tylko wygrywa ! jak???rok 1945-Polska - wychodzi z wojny po stronie wygranych i to bez super groźnego wówczas "balastu" politycznego który pojawił się z chwilą zaistnienia idei syjonizmu! !!! Ile to kosztowaŁo?-TAk, drogo, bo 45 lat komunizmu//i wszelkie z rtm związane upokorzenia ! Za to dzisiaj (AD2021) Polska jest zwartym granicznie i etnicznie państwem WYŁĄCZNIE polskim....!!!- i co ...mało? Ostatni ruch z zakupem Abramsów uweażam za strategiczny strzał w "dyszke", o "bezpilotnikach" zTurcji już nie wspomnę. Mam nadzieję że "gracie" w zielone bo ufam w nie udawany patriotyzm p. dr. Bartosiakowi .Pozdrawiam, i czekam na dalsze serie!
Witold Bujny
Witold Bujny Miesiąc temu
Trzeba przygotować się do samodzielnej obrony.
Janusz Majewski
Janusz Majewski Miesiąc temu
Praktycznie w całości zgadzam się z oceną sytuacji. W nawiązaniu do poprzednich komentarzy dodam, że ani Rosja taka słaba, ani silna. Zależy w porównaniu z kim. Rosjanie otwarcie mówią, że także na zachodnich rubieżach brak im sił. Ale trzeba dodać, czego u nas na ogół nie robi się, oni mają na myśli nie konflikt z Polską, Litwą, Ukrainą, Finlandią czy ze wszystkimi nimi naraz. Oni myślą o konflikcie z Zachodem, który w takiej sytuacji traktują jako zagrożenie i o konieczności zachowania sił w pozostałych częściach Rosji, przede wszystkim na Syberii. Tu o takim niedobrym dla Rosji stosunku sił mówi Striełkow: plsun.info/eye/wideo/a9xxyG2qsIKHgbk.html Na to rzeczywiście sił mają za mało (już nie mówię o konfrontacji z Chinami). Ostatnio na porządku dnia jest przyznanie utraty pozycji w Kirgistanie (już się tam dogadał Erdogan) i w ogóle w Azji Centralnej, w bardziej odległej perspektywie utrata Białorusi (jest to dość powszechna opinia, moim zdaniem słuszna). Nie chce mi się wchodzić w oczywiste szczegóły, ale ich przewaga nad nami (nie nad resztą świata) jest przytłaczająca, samych Su-35 mają prawie setkę, a my powinniśmy budować obronę przeciwlotniczą, najlepiej we współpracy z Izraelem, moim zdaniem. Rosjanie nie myślą dziś o ekspansji w Europie, ich zajmuje utrzymanie zajętych pozycji plus neutralizacja (o odzyskaniu mówią już coraz mniej) Ukrainy. W Europie nie widzą zagrożenia i podobnie zachodnia Europa nie widzi zagrożenia zbrojnego w Rosji. Dla nas największym zagrożeniem jest, że w razie niekorzystnego dla siebie rozwoju wydarzeń Rosja może pójść na ograniczone akcje militarne, właśnie zgodnie z doktryną Gerasimowa (szczególnie w późniejszej, drugiej wersji), na co nie jesteśmy w stanie niczym dziś odpowiedzieć. Cokolwiek na marginesie warto zauważyć, że tak doktryna Gierasimowa, jak też praktyka relacji militarnych i cała polityka w coraz większym stopniu opierają się na możliwościach i wykorzystaniu chińskiej metody opisanej w stratagemach. Wystarczy poczytać, jakie metody postępowania zawarte są w stratagemach i jak bardzo jedno pasuje do drugiego.
Michał Wojciechowski
Michał Wojciechowski Miesiąc temu
Polaki to Polaki. To są kwestie psychologiczne i są nie do zmienienia w pokoleniu polityków post- solidarnosciowych i 3 Rzeczpospolitych z lat 90-tych i 2000
Hanna Kawecka
Hanna Kawecka Miesiąc temu
Rzadza Polska stare dziady z okraglego stolu.
Piotr Winter
Piotr Winter Miesiąc temu
Dziady zeszły, ale pozostawili po sobie Resortowe Dzieci, które obecnie paraliżują odbudowę polskiej niezależności.
Iranda
Iranda Miesiąc temu
Gdyby geopolityka miała znaczenie, to Szwajcaria byłaby najuboższym państwem Europy, a jest jednym z najbogatszych, a Niemcy Wschodnie/Zachodnie czy Korea Północna/Południowa nie różniłyby się pod względem zamożności i poziomu rozwoju.
K R
K R Miesiąc temu
Najlepsza dwu osobowa grupa dyskusyjna jaką słyszałem. Brawo panowie.
Budka Suflera
Budka Suflera Miesiąc temu
Nasi wlodarze nawet nie probuja ogarnac logicznie sytuacji Polski ,skupieni jak bramkarz na ragowaniu na strzaly z kierunku UNI, USA (Zydow), czy Izraela. Jaka taktyke ma przyjac ofiara gry w dupniaka.
Ryszard Domagała
Ryszard Domagała Miesiąc temu
Czy Republikanie nie mają realnych szans na odzyskanie władzy i zmiany polityki światowrj
Pawel Kasprzak
Pawel Kasprzak Miesiąc temu
Amerykanie dogadali się już z Niemcami co do przejęcia Europy środkowej już rok temu, a dziś tylko robią szopkę dla Was Panowie żebyście mogli masom wytłumaczyć dlaczego znowu nas zrobili w ch... Pracuję dla firmy projektującej obiekty wojskowe dla armii amerykańskiej i od roku wszystkie niedokończone a opracowywane projekty na terenie Polski są wstrzymane, natomiast realizowane są projekty wojskowe na terenie Niemiec. Chylę czoła przed Waszą wiedzą Panowie, ale sugeruję wiekszą uwagę skupić na amerykańskich inwestycjach w środki trwałe, gdyz to one pokazują cele strategiczne naszego "wielkiego brata".
Aaron Stein
Aaron Stein Miesiąc temu
Politycy i tak nic nie kumają. Trojmorze, w Berlinie xD To inaczej, Mitteleuropa
Piotr Galon
Piotr Galon Miesiąc temu
Donald Tusk, jeśli opozycja wygra wybory, przyniesie Niemcom Trójmorze w zębach machając ogonkiem.
Aaron Stein
Aaron Stein Miesiąc temu
@Bartek Cieszyński To gorzej niż nick ;😄
Bartek Cieszyński
Bartek Cieszyński Miesiąc temu
Dokładnie, sam bym tego lepiej nie ujął... pytanie tylko dlaczego masz taki wstrętnie brzmiący nick⁉️
RobertO in travel
RobertO in travel Miesiąc temu
Amerykanie znani sa ze slownosci i lojalnosci wobec sojusznikow - ostatnio porzucili na pastwe losu Kurdów. Ich prezydenci dbaja wylacznie o wlasne interesy, a naiwnym zawsze mowia to, co ci chca uslyszec. Przykladem chocby przemowiwnie Trumpa na Pl. Krasickich w rocznice PW, w dobrej wierze napisane mu bodaj przez patriotę prof. Marka Chodakowskiego. Duda podpisywal z nim umowę stojac, a bezczel siedzial.
Lort Alt
Lort Alt Miesiąc temu
Co to jest? Jakiś klon Jackowskiego jasnowidza. Brednie trudne do wytrzymania. Szkoda oczu i uszu.
Krzysiek Nowak
Krzysiek Nowak Miesiąc temu
Powiedzieliście to co JKM mówi od 20 lat tylko bardziej szczegółowo 😀
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
Trzeba dodać ze wraz ze swoim bratem Lechem!!! Dzisiaj decyduje się przyszłość Polski. To że Brexit przeszedł tak łatwo bez sprzeciwu Polski to udowadnia ze jesteśmy pionkami dla hegemona Niemieckiego w Europie i USA..
Krzysiek Nowak
Krzysiek Nowak Miesiąc temu
Coraz częściej zaczynam myśleć że gdyby w 2 wojnie światowej Polska zamiast walczyć się poddała to: 1. Nie zginęło by 3/4 mojej rodziny 2. Teraz mówiłbym po niemiecku i miał najlepszy paszport świata 3. Zarabiałbym w euro i stać by mnie było na wszystko 4. Był bym obywatelem poważnego państwa! Albo powinniśmy zacząć robić tę Polskę na poważnie albo dajmy sobie spokój. Bo niby się bawimy w państwo ale tak naprawdę robimy sobie żarty. Ludzie w tym kraju ledwo wiążą koniec z końcem z uczciwej pracy. Podatki wyższe jak za Hitlera i nikomu to nie przeszkadza. Aż mi smutno jak to piszę, jakimi jesteśmy nieudacznikami jako społeczeństwo.
Radek Frank
Radek Frank Miesiąc temu
Intuicja mówi: kompas Turcja - Anglia wojskowo, bo rynkowo jesteśmy w EU
Mjak 1309
Mjak 1309 Miesiąc temu
A w jaki sposób Anglia i Turcja nam pomogą w czasie ewentualnej wojny?
Kondor
Kondor Miesiąc temu
Polecam zobaczyć, tu jest gotowa koncepcja jak przygotować się do konfliktu poniżej progu wojny: plsun.info/eye/wideo/l817sIOmr4yVnr0.html
Roman Jastrzebski
Roman Jastrzebski Miesiąc temu
😄🤣😁😂🤪 Nie wiem , czy pan Jacek wie , co powiedział. Bo jeżeli my mamy z jankesami relacje mentalne , jak w syndromie sztockholm'skim , to znaczy oczywiście , że oni nas napadli i trzymają na muszce 😆😄🤣 . (jak się komuś coś nie zgadza , to proszę się zapoznać z pra-źródłem tego pojęcia). A teraz poważnie. Chińczycy nie zapomną koszmarnych zbrodni , jakich Japończycy dopuścili się na nich w czasie II wojny światowej. Rosjanie natomiast nie oddadzą im Wysp Kurylskich bo żadne państwo tego nie robi. To trzeba wywalczyć w wojnie. Więc Japończycy się nie kotwiczą do NATO , ale mają tam jedynego realnego sojusznika w zamian za wymierne i wymienne usługi wzajemnego zabezpieczania d*py. Więc wnioski dla nas są żadne.
Roman Jastrzebski
Roman Jastrzebski Miesiąc temu
Jak Amerykanie coś ważnego negocjowali w czasach " zimnej wojny " , to lubili mieć w pobliżu tak ze dwa lorniskowce zacumowane i w pełnej gotowości bojowej. Tak dla poprawienia atmosfery. Uwagi podobnego typu w stronę FR są ... 🙄🥴
Tom Tomasz
Tom Tomasz Miesiąc temu
polskie elity zostały wymordowane ... zostały polaczki zarządzane przez obce siły. " Wszyscy jesteśmy w dupie , ale najgorsze , że zaczynamy się w niej układać" . Dzisiejszy polak ma w dupie suwerenność i powagę państwa , liczy sie fejsbusik i ochorna "kredytowego życia", za wszelką cene - nawet jak "państwo" łamie podstawową umowę z nim i potrafi nakłonić polaczka do dobrowolnych experymentów medycznych- skoro polaczek sie na to zgodził, to na co sie NIE ZGODZI?
luka paliuka
luka paliuka Miesiąc temu
Co by nie mówić to Władimir Władimirowicz jest turbo sprawny w polityce . A my jak zwykle możemy sobie posłuchać akademickich wywodów,i jak mawiał klasyk ch z tego będzie.
Ol Ża
Ol Ża Miesiąc temu
Wojny nowej generacji nie toczą się między państwami, tylko grupami interesów.
MortimerKadaver
MortimerKadaver Miesiąc temu
@kk 2b Ty jesteś we mgle :-)
Janusz P
Janusz P Miesiąc temu
Państwa też są grupami interesów
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
@kai89tracid Bartosiak porusza się jak we mgle i wiedzę nadrabia PR-em i medialnością. Jest zdolny w komunikacji i czas pokaże co się urodzi w PL po tych wszystkich latach jego działalności. Przypisuje sobie "sprawczość" nad wymiar tego co jest w stanie realne zrobić próbując wchodzić w buty rządzących. Czekam na konkrety jakie zaproponuje PL. Jest zdolny w tym co robi ale to zbyt rozległa wiedza aby z kilkoma ludźmi osiągać sukcesy tam gdzie pracują całe sztaby za granicą. Zgodzę się że dla laików jest odkryciem i wyrocznią bo sprzedaje skomplikowaną wiedzę w sposób przystępny ale to nie znaczy że to jest ta właściwa wiedza.!
kai89tracid
kai89tracid Miesiąc temu
@kk 2b a fakty? cyber przestrzen, dostep do waznych informacji, domena kosmosu i dostępu do niego. etc zielone ludziki
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
Ta wojna nowej generacji to tylko slogan Bartosiaka która z takim zamiłowaniem powtarza aby zabłysnąć..
AudioBook FR
AudioBook FR Miesiąc temu
Lagę postawili na europie środkowej. Od teraz układ między Niemcami a Rosją o podziale europy został przyjęty do wiadomości przez USA. Granica wpływów dokładnie po linii wyznaczonej w palcie Ribbentrop - Mołotow. . USA najpierw wypięło się na Kurdów potem wycofuje się z Azji środkowej teraz z europy. Prawdopodobnie są znacznie słabsi, nisz nam się wydaje, ostatnie podrygi.
Ol Ża
Ol Ża Miesiąc temu
Straszliwie trudno jest wprowadzić do polskiej przestrzeni politycznej zdrowe podejście i pragmatyczne do Niemiec.
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
To wynika ze zniewolenia sowieckiego i braku elit które zostały wymordowane przez Nazistów i Sowietów.
JOHAN 81
JOHAN 81 Miesiąc temu
Putin już przerzuca wojska na ćwiczenia Zapad 21. Wszystko jest w doskonałym porządku. Najpierw relokacja , później ćwiczenia, a następnie wkroczenie . Przecież oni nie atakują tylko wkraczają. Pozdrawiam serdecznie wszystkich
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
Tylko ze tym razem dostaną juz duży łomot od Ukraińców...
Zenek Wit
Zenek Wit Miesiąc temu
„Eliksir w remizie” plsun.info/eye/wideo/acGJ3qSaeqxgrak.html
Slawomir Kowalski
Slawomir Kowalski Miesiąc temu
Cenię OBU Panów za wiedzę i pracę , lecz jeśli Pan Budzisz, w trzeciej minucie i siódmej sekundzie rozmowy używa słów na warszawskich zdrajców i wszawe gnidy w krótkich i zasranych spodenkach --" ELITY STRATEGICZNE I ELITY PAŃSTWOWE , oraz to że mają świadomość czegokolwiek poza tym by się nażreć z rodzinami przy korycie , to albo Szanowny Pan Budzisz odleciał na drugą stronę galaktyki i ma zaklejone uszy i oczy super klejem , albo ja się idę rzucić do dołu z wapnem .
lite kovolske
lite kovolske Miesiąc temu
Panie Jacku, no to ma Pan, geniusza z legionowa swoją bramę smoleńską, i defiladowe zabawki rujnujące budżet, król jest nagi i bezbronny
Gravelpit
Gravelpit Miesiąc temu
Ja nie rozumiem tego "trwamy jak wierny pies" to jest totalne kłamstwo bo my niczego amerykańskiego nie bronimy wtf!?
Gravelpit
Gravelpit Miesiąc temu
A niemcy za Trump a co robili jacusiu...? też grzecznie czekali na dobrą zmianę
Gravelpit
Gravelpit Miesiąc temu
Bartosiak jak ci się nic nie podoba to zmień obywatelstwo
Furda
Furda Miesiąc temu
generale bartosiak, prowadź na moskwę!
czkr
czkr Miesiąc temu
Ta nowa wojna trwa już od anszlusu Krymu. Jej przejawy: podsłuchiwanie polityków w restauracji, podsunięcie nagrań konkurencji i obalenie nielubianego rządu. Wsparcie dla grup radykalnych, pogłębianie polaryzacji społeczeństwa. Doprowadzenie do osłabienia roli Polski w regionie i skłócenia z sąsiadami. Zhakowanie korespondencji mailowej ważnych członków rządu i powolne wycieki kompromitujących materiałów.
Grzegorz Król
Grzegorz Król Miesiąc temu
Fregata Zulfiqar z Pakistanu na Bałtyku
Grzegorz Król
Grzegorz Król Miesiąc temu
Iran otworzyl strategiczne rurociagi nad zatoke omańską Od dzis rozpoczynaja sprzedaż Goreh Dżask otwarte Czabahar przed otwarciem i dalej do portu Gwadar w Pakistanie
Skavi Hekkora
Skavi Hekkora Miesiąc temu
Zaczekac az dokoncza NS2 i zajac berlin z infrastruktura gazociagu po niemieckiej stronie. Jesli gaz bedzie dalej plynal to rosjanie nie wierzgna a niemieckie zyski pojda na poczet reparacji dla wszystkich krajow ktore sie zglosza.
Art Mac Art
Art Mac Art Miesiąc temu
Piekna rozmowa Dziękuje Panom .
Antoni Zapała
Antoni Zapała Miesiąc temu
Polska brzydziła się ruskim gazem,teraz będzie miała demokratyczny gaz z USA, skroplony,jeden statek starczy na trzy dni,dwa razy droższy
Slaw Pap
Slaw Pap Miesiąc temu
Mam takie wrażenie, że Pan Bartosiak często zmienia swój punkt widzenia... często on jest taki trochę rosyjski...
Rom An
Rom An Miesiąc temu
5:35 cisza
Slaw Pap
Slaw Pap Miesiąc temu
Trudno realizować cokolwiek gdy połowa sceny politycznej stoi obcej stronie.
Mjak 1309
Mjak 1309 Miesiąc temu
Faktycznie, trudno realizować cokolwiek gdy rządząca strona sceny politycznej stoi po stronie rosyjskiej.
Krystian Niemcewicz
Krystian Niemcewicz Miesiąc temu
Mamy znów 2008 rok kiedy to Obama ogłasza piwot na Pacyfik.... wiemy co potem się stało była Gruzja, był Smoleńsk... Dziś mamy pozwolenie na dokończenie Nordstreem 2, Afganistan. co wam to mówi? To zgoda USA na zaatakowanie Ukrainy przez Rosję... Być może od Zapadu 2021 się zacznie...
RUCH NOWE POKOLENIE
RUCH NOWE POKOLENIE Miesiąc temu
🤔
Krzysztof Nakitcinazwisko
To ja mam pytanie teraz do S@F, czy przekopanie Mierzeji Wiślanej ma sens? Drugie czy kopanie tunelu w śniouściu ma sens? Czy zakup abramsów ma sens? Dla dwa pierwsze pytają dla mnie mają sens, trzecie pytanie dla mnie nie sensu z pytaniem Pana J. Bartosiaka, pod względem armii nowego wzoru, a propo szkolenia żołnierzy wobec Leopardów, które mają być wycofane na Śląsk ( i baza szkolenie) i Zastąpnienie ich abramsami, nikomu z Polski ich nieumiejącymi ich obsługiwać, tak sądzę
Bibrus Polski
Bibrus Polski Miesiąc temu
W kontekście drugiego resetu pozostają jedynie Chiny. USA zawiodło niewybaczalnie To powtórka Września 39 i Jałty.
jan nowak
jan nowak Miesiąc temu
,,, a tak na poważnie na miejscu naszych decydentów politycznych stawiał by7m na zakup zużytego paliwa z elektrowni atomowych i produkowałbym brudną broń , ku przestrodze krajów które mogą nas zaatakować . To najtańsze moim zdaniem odstraszanie
Maciej Jakub Bańkowski
Żaden duży sąsiad/sojusznik Polski nie zgodzi się na budowę takiego uzbrojenia w Polsce. Nie takie rzeczy Polska chciała sobie zbudować sama i dziwnym trafem nie było to możliwe. Można się dziwić, że tak jest, albo nawet dociekać w konkretnych przypadkach przyczyn takiego stanu rzeczy, ale fakt jest faktem. Polska nie posiada żadnego ciężkiego i faktycznie liczącego się uzbrojenia własnej produkcji i to pomimo 30+ lat tzw. wolnej Polski.
jan nowak
jan nowak Miesiąc temu
Panie Jacku ... amerykanie nie popełniają błędów , oni po prostu maja nas za swoich psioposłusznych pachołków . Zbrojenie i sojusz z Turcją nas tylko ratuje
sonar204
sonar204 Miesiąc temu
Wstajemy z kolan bardzo powoli, ale widać postęp...jako taki
Jarosław Stangret
Jarosław Stangret Miesiąc temu
Starsze głupoty .Jakie elity państwa polskiego? Panowie dajcie sobie już spokój. Do momentu zmiany władzy w Polsce nic oprócz totalnych klęsk nas nie czeka
luk lukas
luk lukas Miesiąc temu
Jestes znakomitym przykladem Polskiej ingorancjii👍👍 zyj nadal w przeswiadczeniu😒😒
Demon44
Demon44 Miesiąc temu
Wasze DOBRE pomysły- Panowie- miałyby sens I POSŁUCHANIE U NASZYCH "ELIT", gdyby Polską rządzili ludzie inteligentni i patriotyczni. Albo chociaż inteligentni... Nieszczęściem naszego Kraju jest to, że u władzy mamy głąbów nie potrafiących wyrwać się z syndromu niewolnika- służalca... ...a główna siła opozycja prąca do przejęcia władzy- to też głąby i w dodatku świadomi zdrajcy/targowiczanie (dążący mniej lub bardziej oficjalnie do likwidacji Polskości i Polski)- zadaniowani wprost przez wrogów Polski lub - o zgrozo- zupełnie nieświadomi wdrukowanej im roli- tzw. progresiści/ postępowcy/ euroentuzjaści, czyli po prostu zdalnie kierowani przez ośrodki obcego wpływu- durnie... Przyszłość Rzeczypospolitej widzę CZARNO... Przydałby się Polsce silny przywódca...
Demon44
Demon44 Miesiąc temu
A może odpowiedzią jest UNIA PAŃSTWOWA Z UKRAINĄ???? Oni też mają nóż na gardle !!!!????
Konrad Szymański
Konrad Szymański Miesiąc temu
Panie Bartosiak przecież Niemcy przeczekały Trumpa dlaczego my mamy się nadymać.
Marek Balcerzak
Marek Balcerzak Miesiąc temu
Mam wrażenie, że pan Jacek próbuje rozmawiać z panem Markiem, ale pan Marek woli rozmawiać sam ze sobą.
maRek OczOplĄs
maRek OczOplĄs Miesiąc temu
Mam podobne
Krzysiek Nowak
Krzysiek Nowak Miesiąc temu
To masz złe wrażenie. Oni się wymieniają myślami a nie bezmyślnie przytakują. Tak rozmawiają ludzie na wysokim szczeblu
Black Moon
Black Moon Miesiąc temu
Z Chinami i Rosją się w końcu dogadać!
Me in HD
Me in HD Miesiąc temu
You guys should do an interview with them plsun.info/eye/wideo/ZcmFqZajfaNocMs.html
Mark G
Mark G Miesiąc temu
Należy sobie jasno uprzytomnić, że Stanom Zjednoczonym w ogóle, ale to w ogóle, na Polsce nie zależy. Zero. Zero zrozumienia. Zero zainteresowania. Zero zaangażowania.
Janusz Majewski
Janusz Majewski Miesiąc temu
@kk 2b Pomówienie "Doskonale wiesz ze miałeś w najbliższym otoczeniu w rodzinie całe pęczki działaczy PZPR i nawet SB" to powód do sprawy cywilnej o oszczerstwo oraz oskarżenia przez prokuratora z art. 212 kpk. I niewykluczone, że takie oskarżenie nastąpi, tak jak proces cywilny. Wystarczy mi pieniędzy, by go sfinansować.
Janusz Majewski
Janusz Majewski Miesiąc temu
​@kk 2b Nigdy nie należałem do PZPR, SB itp. W przeciwieństwie do całego mnóstwa tych, którzy dziś nami rządza, a przez rzeczniczkę MI6 otwarcie określonych jako agentura. Pańskie obelgi są nic nie warte. Za to każdy, kto przeczyta pańskie (być z panem na ty uwłacza człowiekowi) komentarze, wyrobi sobie o panu właściwą opinię. bye... Dziwię się wyróżnieniu komentarza z obelgami, jeszcze bezpodstawnymi.
Janusz Majewski
Janusz Majewski Miesiąc temu
@pawel I znów pudło, to stacja propagandowa. Ale skoro uważasz, że nie należy wiedzieć tego, co myśli przeciwnik, to CIA powinna zlikwidować biały wywiad (obecnie główne źródło informacji). Gratuluję braku rozumu, powstrzymam się od dalszych ocen.
kk 2b
kk 2b Miesiąc temu
@Janusz Majewski No proszę jaki patriota się znalazł. Doskonale wiesz ze miałeś w najbliższym otoczeniu w rodzinie całe pęczki działaczy PZPR i nawet SB. To że nie zadałes sobie trudu i nie odszukales ich w IPN to tylko o tobie świadczy. Wielkie g... miałeś do powiedzenia po 1945 i to szlachectwo to tylko pieśń przeszłości. Ale cóż. Wychowali cie jak wychowali. Niesmak to sobie możesz włożyć w zad komuchu! !!
pawel
pawel Miesiąc temu
@Janusz Majewski no to russia today
Mark G
Mark G Miesiąc temu
Musimy stać się trudnym orzechem do zgryzienia. Przywrócić obowiazek służby wojskowej. Uczyć historii i patriotyzmu. Zbroić się. Po cichu robić bomby atomowe, jak Izrael. Mała Grecja pokonała przepotężna Persję. Biedna i mała Sparta pokonała bogate imperium ateńskie. Itp., itd. Nie biadolić, ale działać. Jesteśmy dzielnym narodem. Zmusić potencjalnych agresorów do zastanowienia się czy warto nas atakować bo zwycięstwo może być za kosztowne.
Szymek Hotała
Szymek Hotała Miesiąc temu
Rosyjskie działanie w Syrii, na Białorusi, na Ukrainie przypomina działanie nowotworu. Mały guz osłabia i niszczy cały organizm. Niestety jest to najbardziej plugawa forma okupacji i prowadzenia polityki zagranicznej z całego dostępnego wachlarza.
Time Traveller
Time Traveller Miesiąc temu
Myślę, że Palestyńczycy by się tu nie zgodzili...
Grabarz
Grabarz Miesiąc temu
Panie redaktorze politycy rzrzadzacy w Polsce, nie są Polakami zatem o czym mowa oni już nas sprzedali, tylko ludzie tego nie chcą zobaczyć.
Grabarz
Grabarz Miesiąc temu
Witam państwa. Moim zdaniem państwo polskie powinno zacząć się dogadywać z chińczykami oraz Iranem.
Robert Borycki
Robert Borycki Miesiąc temu
Fundusz odbudowy to prawie 200 mld dolcow dla Polski.Jesli kazdy kraj Trojmorza wylozyl by czesc kasy na rozbudowe przemyslu i infrastruktury to stanelibysmy na nogi.Przedewszystkim przemysl zbrojeniowy na licencjach.K2pl juz mozna rozbudowac z pomoca korei u nas i u rumunow.Kazdy kraj moze wziasc na siebie jakis element uzbrojenia do produkcji w Trojmorzu.Tak zeby calkowicie usamodzielnic sie od zakupow z polki.To inwestycja na dekady.Pieniadze tworza pieniadze.Zakup z polki niczego nie tworzy.Nawet jesli juz wydalismy iles kasy na us sprzet to ok.Bedzie na okres przejsciowy.Infrastruktura polnoc poludnie,jak rowniez infrastruktura pod wspolprace z CHRL.Taka szansa jak teraz jest raz na sto lat.Jesli to dobrze rozegramy za 20 lat europa srodkowo wschodnia moze byc zupelnie innym miejscem.Jak widac liczenie na laske usa ktore bedzie slablo z kazdym rokiem jest bez sensu.Jak usa chce byc hegemonem bez przemyslu ktory zostal wyprowadzony do krajow z tania sila robocza.Z kazdym rokiem kolejne kraje beda rezygnowac z petrodolara.Bez petrodolara i przemyslu usa zamieni sie w kraj 3 swiata z wysokimi kosztami zycia.
Kolejny
ZAWALCZYŁEM Z TROMBĄ W MMA
15:48
ZAWALCZYŁEM Z TROMBĄ W MMA
15:48